sobota, 5 lutego 2011

Seria Call of duty , dokąd to zmierza mr. Kottick? /Part 1

Postanowiłem, ze w pierwszym artykule na blogu zajmę się seria Call Of Duty , najpopularniejsza seria Fps z jakim mamy obecnie doczynienia , z seria , ktora przynosi wręcz miliardowe  zyski, a zaczelo sie to tak ;

Call of Duty
23.10.2003 na silniku Id tech 3 ukazała się pierwsza część , stworzona przez ojców serii Infinity Ward , wydana oczywiście przez Activision .Przenosiła nas w realia 2 wojny światowej . Pamiętam jak jako szczeniak zagrywałem się w pierwszego Coda , gra robiła piorunujące wrażenie na mnie i na moich kolegach. Tryb multiplayer był mi obcy , miałem za słaby internet .Jak na tamte czasy gra była bardzo realistyczna , byla DOBRĄ grą i nadal jest! niech nikt nie próbuje przeczyć temu . Gra okazała się sukcesem , wiec dlaczego nie wydać 2giej części?

Call Of Duty 2


More & Bigger & Better , slowa te byly opisem 2giej czesci gearsow do stosunku do pierwszej , jednak tutaj można tego samego określenia użyć ! Oceny mowiły same za siebie IGN 8,5/10 , Gamespot 8,8/10. Gra ukazała sie jak poprzednio na PC , jednak pojawiła sie także na maszynce microsoftu , xboxie 360. Gra także opisywała realia 2 wojny światowej . Gralo sie z wypiekami na twarzy . Gra na Pc wydana byla na 1dvd albo 6cd co dla pseudo piratow bylo trochę przeszkoda , wkońcu musieli kupic 6 płyt CD! W Polsce nie każdy miał nagrywarki Dvd , był to przecież 2005rok , z perspektywy dzisiejszych czasów to śmieszne , jednak im do śmiechu nie było .Wracając do tematu serii , gra byłą dobra ! sprzedała się ! Dlaczego nie wydać 3 części a może Coda powinny robić 2 studia? PRZECIEŻ TO WIĘCĘJ KASY!! Do tego momentu bylem zwolennikiem serii , Kilkukrotnie przechodziłem kampanie , miałem lepszy internet to i w multi gralem . Było fajnie , ale co za dużo to nie zdrwowo!No i tak w 2006 roku ujrzelismy Call Of Duty 3 od Treyach , gra wyszla juz na xboxie 360 , xboxie , ps2 , ps3 , wii. Nie ukazala sie na pc. Nie jestem przeciwnikiem wieloplatformowych gier , wręcz przeciwnie , uważam , ze każdy gracz powinien mieć szanse na swojej konsoli zagrać w każda gre ! Gra zebrała niewiele gorsze recenzje niż poprzednie części , jednak gra sama w sobie zła przecież nie była. Jednak to nie infinity ward , tylko inny zespol stworzył 3 część.Poprawiono integracje ze środowiskiem , granaty robiły ślady m.in.W sieci mogło się spotkać nawet 24 graczy na raz! Dla polaków miłym aspektem była możliwość pokierowania naszymi rodakami co nie zdarza sie często .Gra wręcz ociekała klimatem !Multiplayer był porządny. Seria Call of duty byla bardzo dobra. Jednak czasy się zmieniały , zmieniało się podejście wydawcy do graczy i graczy do gier . Gry zaczeły stawac się elementem kultury społecznej , konczyly sie mozliwości "frontow" gra potrzebowała przeniesienia do innych realiów , ile można 2 wojna światowa katowac? sorry , ale zaczynalem miec dosc klimatów tych , mimo iż gry były z tej serii dobre!Bardzo dobre nawet!

koniec czesci 1 , w drugiej przejdziemy do "rzeczywistosci"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz