czwartek, 17 marca 2011

Homefront , czyli częściowa klapa od THQ?

     Thq narobilo hype wokół tej gry , liczyli , że przyciągną do siebie część fanów serii call of duty. Nie poruszam aspektu stałych bywalców serwerów battlefielda/medala/halo gdyż oni wolą przeważnie swoje rozgrywki , gameplayowo homefront przypomina najbardziej serie Mr. Kotticka.
    Fabuła kręci się wokół ataku Korei Płn na Usa. Komunistyczny , biedny kraj z atomówkami atakuje imperium Obamy. Jest to pomysł na czasie , gdyż wiele się mówi o Korei Płn , więc twórcy pomyśleli iż można się dorobić na tym. Jest to coś nowego , ile razy rosjanie mogą atakować? Było wiele kontrowersyjnych reklam jak na youtubie bombardowane miasto w stanach. Gdy jest kontrowersyjna gra , mówi się w medaich a to jest darmowa reklama. Dobrze sobie chłopaki zdawali z tego sprawe.
   Nadeszła wyczekiwana premiera , ponoć było sporo pre-orderów. W pierwszy dzień amerykanie kupili 375tys pudełek i studio jest zadowolone , ponoć już dowożą pudełka do sklepów. Jednak to poprostu mydlenie oczu klientom. 5 godzinna kampania singlowa , do tego średni multi i popatrzmy na sklep amazon. W pierwszy dzień cena 60$ ,natomiast w drugi juz 40$ a to coś znaczy , dobre gry szybko nie tanieją. Ponoć ThQ jaksprzeda 2 mln kopii to wyjdzie na 0 , jednak nie liczyłbym na taki wynik. Medal sprzedał sie dobrze , bo to stara dobra marka a homefront jest nową marką a im jest gorzej sie przebić.  Akcje Thq poleciały o 25% od początku tygodnia przez słabe recenzje , jednak o akcje nie bałbym się  , thq ma dobre portfolio co roku.
   Jak dużą popularność zyska tryb multi? Czy rok po premierze nadal bedzięmy bez problemu znajdywać pełne serwery czy bedą pustki? To zależy już od graczy i na dzień dzisiejszy ciężko coś powiedzieć na ten temat.
   Jestem ciekaw jak ta cała sytuacja sie rozwinie , czy zobaczymy nowego homefronta za 2 lata czy wydawca zrezygnuje z tej marki? Źle nie życze im ,  lubie gry od thq , ale nie za bardzo widze w różowych barwach to , nadchodzi nowy cod(jeszcze nie zapowiedziany ,ale to kwestia czasu) , nowy Battlefield , nowy medal (ponoć w tym roku juz) , czy będzie na rynku miejsce na homefronta? Jest mało miejsca , ale może skrawek rynku ugryzą , zobaczymy !

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz