sobota, 9 kwietnia 2011

Jakich gier chcielibyście zobaczyć ekranizacje?/ Part 3

Finally ... czołowa trójka najbardziej oczekiwanych ekranizacji gier video. Myślę , że zaskoczeń nie będzie większych ;

#3 Halo

Halo , flagowa seria na xboxa 360 .  Kto by nie znał halo ? Ameryka kocha , Europa zna ! Więc dlaczego nie nakręcić filmu ? Najbardziej zobaczyłbym część Reach (stąd obrazek). Może dlatego iż poprzednie części były zbyt kolorowe i kiczowate dla mnie. Reach to krok do przodu w serii i chciałbym aby ten trend był kontynuowany. Jestem ogromnym fanem filmów sci-fi , po ojcu to mam. Gwiezdne wojny wszystkie części oglądałem kilkukrotnie i ciągle wracam do nich co jakiś czas . Jednak nowych części nie zobaczymy a uniwersum podupada . Chciałbym aby Halo było zrobione przez pana Spielberga , który prawdopodobnie będzie kręcić owy film.  Tutaj jakiś fabularnych zawijasów nie spodziwałbym się , poprostu wyyysokobudżetowy film z masą wybuchów i walk w kosmosie czy to na planecie Reach. Film kierowany byłby głównie na rynek amerykański więc zapewne byłoby tak jak mówie. Jednak dobre Halo nie jest złe , szczególnie wykonane przez pana Spielberga.
#2 Assassin's Creed
 Numer 2 to ASSASSIN'S CREED , od pierwszej części pokochałem ową serie gier. Altair , Ezio Auditore De Firenze , Desmond , Lucy , assasyni i templariusze , animus. Fabularnie seria wymiata jak dla mnie , szczególnie ostatnie dwie części. Ubisoft natrafił na żyłe złota , chociaż w owych czasach chyba lepiej rope mieć. Jednak jak zauważyć można assassin się sprzedaje coraz lepiej , mini-serial rodowód to strzał w dziesiątke i badanie rynku. Jestem święcie przekonany iż możemy spodziewać się filmu z tej gry. Jerozolima była fajna , jednak włochy to był genialny wybór , gra z części na część ewoluuje na coraz lepsza serię. Zakończenia historii Desmonda nie spodziewałbym się szybko ale to dobrze jak seria będzie tak się rozwijać. Pomyślcie sami , czy film nie ma potencjału ? Nie muszą być wydarzenia  gry bezpośrednio , tutaj fabuła jest tak szeroka i obfita , że można stworzyć coś porządnego a nie wiązać bezpośrednio do gry. Więcej o włoszech nauczyłem się z Assassinowskich encyklopedii niż przez cały okres edukacji w szkole. Mam nadzieję , że Ubisoft zrobi coś z tym fantem.

#1 MASS EFFECT

-Halo Normandia , Joker? To Ty ? Chcemy was w naszych kinach !
Toż to Gwiezdne wojny XXI wieku. Żniwiarze , zbieracze , kroganini , proteanie , cerberus , widma , cytadela. Toż tutaj można nakręcić kilkusezonowy serial nie naciągając niczego na siłę.! Świat jest tak obszerny jak mało który. Można książki napisać o każdej rasie. Kiedyś na polygamii wyczytałem iż Holywood bierzę się za kręcenie przygod Sheparda i jego spółki. Byłem wniebowzięty , serio! Każdy kto lubi takie klimaty przyzna mi rację. Kto nie zna Lucka Skywalkera , Hana Solo ? Młode pokolenie coraz mniej. Więc pora podać im na tacy Mass Effecta a oni to przyjmą. Akurat film tutaj jeden cięzko nakręcić , musiałby trwać z 10 godzin?:) Nie ma co się oszukiwać Trylogia filmowa to za mało aby wycisnąć wszystko z tego uniwersum. Nie chciałbym skracania fragmentów jak miało to w przypadku Władcy pierścienia , ksiązka była dużo bardziej rozbudowana. Szkoda marnować takiego potencjału.  
Sheeeephaard , Do you copy? We need You !

1 komentarz:

  1. AC to gra, która chyba jako jedyna z gier komputerowych mogła by podbić rynek filmowy.

    OdpowiedzUsuń